مناطق نمونه گردشگری

  • منطقه نمونه گردشگری تون

شهر تاريخي تون با توجه به قدمت و آثار شاخصي كه در خود جاي داده است پتانسيل بسيار مناسبي جهت جذب گردشگر محسوب مي شود، كه به عنوان منطقه نمونه گردشگري تصويب گرديده است. همچنين براي مديريت بهتر اين محوطه تاريخي و رسيدگي به امور پژوهش و مرمت آن دارای پايگاه پژوهشي شهر تاريخي تون می باشد.

شهر تون داراي ۳۰ اثر تاريخي از صدر اسلام تا اواخر پهلوی است. مساجد تاریخی، بارگاه امامزادگان، مدارس، حمام ها، آب انبارها، خانه های تاریخی و …. از جمله آثار ارشمند معماری و تاریخی این محدوده می باشد.

مناطق نمونه گردشگری

شهر تون

مناطق نمونه گردشگری


  • منطقه نمونه گردشگری آبگرم

از جمله جاذبه هاي و قابليتها ي گردشگري و با اهميت فردوس آبگرم معدني در فاصله حدود ۲۰ كيلومتري شمال شرقي شهر است. اين آبگرم با خواص طبي و- درماني اعجاب انگيزش سالانه پذيراي خيل عظيمي از گردشگران داخلي و خارجي مي باشد و از موقعيت مناسبي در منطقه برخوردار است . استفاده از آبگرم معدني فردوس در درمان بسياري از بيماريهاي پوستي و مفصلي موثر و توسط پزشكان زيادي توصيه شده است.

مناطق نمونه گردشگری

مناطق نمونه گردشگری

CIMG1225


 

  • منطقه نمونه گردشگری باغستان

روستای ييلاقي باغستان در ۱۵ کیلومتری شرق فردوس و در ارتفاع ۱۳۰۰ متر از سطح دریاو در محل تقاطع دو محور فردوس – بجستان و فردوس – گناباد كه تنها مسير هاي ارتباطي فردوس با مشهد مقدس مي باشد واقع گردیده است.قرار گيري قنات بلده از شمال تا جنوب روستا و منطقه و مساعد بودن كشاورزي سبب شده است كه روستاي باغستان با كشيدگي زيادي به صورت طولي در كنار مسير اين قنات ساخته و توسعه يابد و همين امر باعث به وجود آمدن منظر بكر و زيبايي از طبيعت شده است . از جمله جاذبه هاي تاريخي گردشگري روستا وجود آسياب تاريخي معروف به آسياب حاجي خان در كنار مسير جوي اصلي قنات بلده ميباشد.روستاي ييلاقي باغستان به همراه مجموعه آبگرم معدني فردوس به عنوان منطقه نمونه گردشگري مصوب گرديد.

مناطق نمونه گردشگری

SONY DSC


 

20141126_154210_HDR

مناطق نمونه گردشگری


برای دیدن سایر جاذبه های گردشگری لطفا اینجا کلیک کنید.